Bestyrelsen

Bestyrelsens sammensætning ​​ efter ​​ kredsgeneralforsamling 4 maj ​​ 2019.​​ 

Herunder ​​ finder ​​ du ​​ bestyrelsens sammensætning ​​ og kontaktoplysninger ​​ på undervisningsleder og kørselsleder.​​ Er du i tvivl ​​ om ​​ hvem ​​ du skal henvende dig ​​ til ​​ med ​​ dit ​​ ærinde ​​ så ​​ kan ​​ du skrive ​​ til​​ Info@dbsaalborg.dk​​ og ​​ så vil ​​ den rette ​​ vende tilbage til dig ​​ hurtigst ​​ mulig.

Du ​​ kan også bruge vores kontaktformular ved at trykke​​ her.

 

 

Kredsformand: Økonomiudvalget: ​​ og Blindes Jul.

Frode Fich

Tjelevej 10E 

Sønderholm 

9240 Nibe

tlf.: 30 22 05 81 - 70 240 321 

E-mail: ffrode.fich@blind.dk 

 

Kredskassere: Økonomiudvalget:​​ og Oldermand for mandelauget

Henning Elholm

Kirkevej 4 tv

9310 Vodskov

tlf.: 29 88 53 57

E-mail: henning.elholm@blind.dk 

 

Bestyrelsesmedlem:​​ aktivitetsudvalget: forsamlingshuset: medlemsbladredaktør, sociale medier og undervisningsteamet​​ samt DH repræsentant for ​​ Vesthimmerland. 

Gitte Micheelsen

Oustrupvej 7, 

9600 Aars

Telefon:​​ 22 35 52 56

E-mail: gitte@dbsaalborg.dk

Mail til medlemsbladet.​​ redaktion@dbsaalborg.dk

Undervisning:​​ undervisningsleder@dbsaalborg.dk

​​ 

Næstformand: tilgængelighedsudvalget: Sekretær: Webmaster og IT: Medlemsbladredaktør: sociale medier og DH Aalborg repræsentant​ ​​​​ 

Torben Gjering Frederiksen

Bakkegårdsvej 60

9000 Aalborg

Tlf.: 30 49 59 20

E-mail: tgf@matokiri.dk 

Mail vedr. hjemmeside, it og sociale medier:​​ admin@dbsaalborg.dk

Mail til Medlemsbladet:​​ redaktion@dbsaalborg.dk

 

Bestyrelsesmedlem: tilgængelighedsudvalget: aktivitetsudvalget, formand​​ for ​​ Klub EDB. 

Finn Bjørn

Hørhaven 20, 3.tv

9000​​ Aalborg.

Telefon: 22​​ 75 59 30

E-mail: finn.bjoern25@gmail.dk

 

Bestyrelsesmedlem: Aktivitetsudvalget​​ og ​​ DH repræsentant Mariagerfjord 

Erik Bjerregaard Hansen

Clausensvej 17​​ 

Oue

9500 Hobro

tlf: 61 30 36 59​​ 

E-mail: ebh2hansen@gmail.com​​ 

 

Bestyrelsesmedlem, Undervisningsteamet, Hyggegruppen.:​​ 

Ulla Merete Sørensen

Vangen 275 st -th

9400 Nørresundby

tlf: 22 81 00 99

E-mail: ulla311@gmail.com​​ 

Undervisning:​​ undervisningsleder@dbsaalborg.dk

 

 

Konsulent: Tilgængelighedsudvalget:

Tommy Simonsen

Heravej 77 

Gug

9210 Aalborg SØ

tlf.: 96 33 08 66 - 23 40 92 39 

E- Mail:​​ tommy.simonsen@blind.dk

 

Konsulent: kørselsleder: Forsamlingshuset 

Annette Winther

Pile alle 7

9440 Aabybro

Telefon: 30​​ 85 90 40 

E-mail:​​ annette.winther@blind.dk