Bestyrelsen

Bestyrelsens sammensætning ​​ efter ​​ kredsgeneralforsamling​​ 31 oktober 2020.​​ 

Herunder ​​ finder ​​ du ​​ bestyrelsens sammensætning ​​ og kontaktoplysninger ​​ på undervisningsleder og kørselsleder.​​ Er du i tvivl ​​ om ​​ hvem ​​ du skal henvende dig ​​ til ​​ med ​​ dit ​​ ærinde ​​ så ​​ kan ​​ du skrive ​​ til​​ Info@dbsaalborg.dk​​ og ​​ så vil ​​ den rette ​​ vende tilbage til dig ​​ hurtigst ​​ mulig.

Du ​​ kan også bruge vores kontaktformular ved at trykke​​ her.

 

 

Kredsformand: Økonomiudvalget: ​​ og Blindes Jul.

Frode Fich

Tjelevej 10E 

Sønderholm 

9240 Nibe

tlf.: 30 22 05 81 - 70 240 321 

E-mail: ffrode.fich@blind.dk 

 

Kredskassere: Økonomiudvalget​​ 

Bruno Hjorth

Monicasvej 3​​ 

Trend

9670 Løgstør

tlf: 29 88 53 57 -  ​​ ​​​​ 70 240 421​​ 

E-mail:​​ bruno.hjorth@blind.dk​​ 

 

Bestyrelsesmedlem: aktivitetsudvalget: forsamlingshuset: medlemsbladredaktør, sociale medier og undervisningsteamet samt DH repræsentant for ​​ Vesthimmerland. 

Gitte Micheelsen

Oustrupvej 7, 

9600 Aars

Telefon:​​ 22 35 52 56

E-mail: gitte@dbsaalborg.dk

Mail til medlemsbladet.​​ redaktion@dbsaalborg.dk

Undervisning:​​ undervisningsleder@dbsaalborg.dk

​​ 

Næstformand: tilgængelighedsudvalget: Sekretær: Webmaster og IT: Medlemsbladredaktør: sociale medier og DH Aalborg repræsentant​ ​​​​ 

Torben Gjering Frederiksen

Bakkegårdsvej 60

9000 Aalborg

Tlf.: 30 49 59 20

E-mail: tgf@matokiri.dk 

Mail vedr. hjemmeside, it og sociale​​ medier:​​ admin@dbsaalborg.dk

Mail til Medlemsbladet:​​ redaktion@dbsaalborg.dk

 

Bestyrelsesmedlem:​​ Aktivitetsudvalget: Team-IT:​​ 

Jesper Dam

Vissevej 33​​ 

Visse​​ 

9210 Aalborg SØ

tlf: 30 25 60 09

E-mail: jesper@hurtist.dk​​ 

 

Bestyrelsesmedlem:​​ Tilgængelighedsudvalget: Team Corona og Forsamlingshuset

Tina Lennø Andersen

Ivigtutvej 6 1 -th

9210 Aalborg SØ

tlf: 21 74 54 86

E-mail: tla67@live.dk​​ 

 

Bestyrelsesmedlem, Undervisningsteamet, Hyggegruppen.:​​ 

Ulla Merete Sørensen

Vangen 275 st -th

9400 Nørresundby

tlf: 22 81 00 99

E-mail: ulla311@gmail.com​​ 

Undervisning:​​ undervisningsleder@dbsaalborg.dk

 

1. Suppleant: Aktivitetsudvalget:​​ Tilgængelighedsudvalget:

Carsten Sørensen

Læsøgade 5 1 -th

9000 Aalborg

tlf: 51 80 30 84​​ 

E-mail: cs@csnet.dk​​ 

 

 

2. Suppleant:​​ 

Palle Thygesen

Boulevarden 1A 2 -th

9000 Aalborg

tlf: 21 44 87 45​​ 

E-mail: palth@palth.dk​​ 

​​ 

​​ 

 

 

 

Konsulent:​​ formand for​​ Tilgængelighedsudvalget:

Tommy Simonsen

Heravej 77 

Gug

9210 Aalborg SØ

tlf.: 96 33 08 66 - 23 40 92 39 

E- Mail:​​ tommy.simonsen@blind.dk

 

Konsulent: kørselsleder:​​ Forsamlingshuset: Team Corona. 

Annette Winther

Pile alle 7

9440 Aabybro

Telefon: 30 85 90 40 

E-mail:​​ annette.winther@blind.dk