Bestyrelsen

 

Bestyrelsens sammensætning ​​ efter ​​ kredsgeneralforsamling 26 maj ​​ 2018, konstitueringsker 31 maj 2018.

Næste Generalforsamling bliver 4 maj 2019.

 

Herunder ​​ finder ​​ du ​​ bestyrelsens​​ sammensætning ​​ og kontaktoplysninger ​​ på undervisningsleder og kørselsleder. Er du i tvivl ​​ om ​​ hvem ​​ du skal henvende dig ​​ til ​​ med ​​ dit ​​ ærinde ​​ så ​​ kan ​​ du skrive ​​ til​​ Info@dbsaalborg.dk​​ og ​​ så vil ​​ den rette ​​ vende tilbage til dig ​​ hurtigst ​​ mulig.

Du ​​ kan også bruge vores kontaktformular ved at trykke​​ her.

 

 

Kredsformand: Økonomiudvalget: :

Frode Fich

Tjelevej 10E 

Sønderholm 

9240 Nibe

tlf.: 30 22 05 81 - 70 240 321 

E-mail: ffrode.fich@blind.dk 

 

Kredskassere: Økonomiudvalget:

Henning Elholm

Kirkevej 4 tv

9310 Vodskov

tlf.: 29 88 53 57

E-mail: henning.elholm@blind.dk 

 

Bestyrelsesmedlem: aktivitetsudvalget: forsamlingshuset: medlemsbladredaktør 

Gitte Micheelsen

Oustrupvej 7, 

9600 Aars

Telefon: 22 35 52 56

E-mail: gitte@dbsaalborg.dk

Mail til​​ medlemsbladet.​​ redaktion@dbsaalborg.dk

​​ 

Bestyrelsesmedlem: undervisningsleder (pr 1 januar 2019): Kredsens Miniferie: aktivitetsudvalget

Else Klarborg Aaved

Passagen 43 

9440 Aabybro

tlf.: 21 75 54 82 

E-mail: elseaaved@gmail.com 

e-mail:​​ undervisningsleder@dbsaalborg.dk​​ (pr 1 januar 2019)

 

Næstformand: tilgængelighedsudvalget: Sekretær: Webmaster og IT: Medlemsbladredaktør: sociale medier  ​​ ​​​​ 

Torben Gjering Frederiksen

Bakkegårdsvej 60

9000 Aalborg

Tlf.: 30 49 59 20

E-mail: tgf@matokiri.dk 

Mail vedr hjemmeside, it og sociale medier:​​ admin@dbsaalborg.dk

Mail til Medlemsbladet:​​ redaktion@dbsaalborg.dk

 

Bestyrelsesmedlem: tilgængelighedsudvalget: aktivitetsudvalget 

Finn Bjørn

Thulevej 26, 3 th.

9220 Aalborg Sø.

Telefon: 22​​ 75 59 30

E-mail: finn.bjoern@stofanet.dk

 

Bestyrelsesmedlem: 

Maj-Lis​​ Christiansen

Præstevej 1 

Årestrup

9520 Skørping

tlf.: 98 37  89 48 - 40 13 55 64 

E-mail:​​ majlis1956@live.dk


1​​ Suppleant: Deltager i bestyrelsesmøderne

Erik B Hansen

E-mail:​​ ebh2hansen@gmail.com

 

2 suppleant (deltager i kredsbestyrelsesmøder 2 gange om året)

Ulla Sørensen

E-mail:​​ ulla311@gmail.com

 

Konsulent: Tilgængelighedsudvalget:

Tommy Simonsen

Heravej 77 

Gug

9210 Aalborg SØ

tlf.: 96 33 08 66 - 23 40 92 39 

E- Mail:​​ tommy.simonsen@blind.dk

 

Konsulent: kørselsleder: Forsamlingshuset 

Annette Winther

Høgevej 4 

9440 Aabybro

Telefon: 30 85 90 40 

E-mail:​​ annette.winther@blind.dk